Plesk Panel ile Web Sitesi Yedekleme

Plesk Panel; hepimizin bildiği gibi Linux ve Windows kullanıcıları için geliştirilmiş hosting yönetim paneline verilen isimdir. Plesk Panel kullanarak domain adresi için hosting hesabı açmak, açılan hosting hesabı için mail adresleri, veri tabanları ve FTP hesaplarını kolay bir şekilde yönetmek mümkündür.

 

Plesk Panel kullanarak web sitesinin yedeğini oluşturmak isteyenler ilk olarak Plesk Panel’e giriş yapmalıdır. Plesk Panel’e giriş yapılmasının ardından sağ üst menüden “Yedekleme Yöneticisi” butonuna tıklamak gerekir.

Bir sonraki aşamada, açılacak olan sayfada “Yedekle” butonuna tıklanmalıdır. Yedekleme Yapılandırma seçeneklerini doldurma sırasında mail adresinizi girerseniz, yedekleme bittiğinde size bildirim gelecektir.

Yedeklenme işleminin tamamlanmasının ardından yeşil renkte bir ok işareti gözükecektir. Bu ok indirmeye hazır anlamına gelir. Hazırlanan tam yedeği isterseniz bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Daha önceden indirilmiş Yedeği geri yüklemek isterseniz, “Yükle” butonundan tekrar yükleme yapabilirsiniz.

Ek olarak yedeklenmiş veriyi tekrar geri yüklemek için ise oluşturulma tarihi kısmındaki istediğiniz tarihe tıklayarak geri yüklemeyi başlatabilirsiniz.

Konu hakkındaki sorularınızı yorum bölümünden yazabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (5,00 üzerinden 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir