cPanel’de Ekstra FTP Hesabı Nasıl Eklenir?

cPanel üzerinde web sitesini oluşturan kişilere otomatik olarak kullanıcı adı atanır. Atanan kullanıcı adı değiştirilemez. Bu durumda, kişilerin kullanıcı adını kolaylıkla hatırlayabileceği bir isim kullanarak belirlemeleri ve bu kullanıcı adı sayesinde FTP’ye bağlanmaları gerekir. Ancak, ekstra FTP hesabınızdaki kullanıcı adını kullaniciadiniz@siteadresiniz.com şeklinde kullanabilirsiniz. ,

Bu işlemleri yapmak için öncelikle Cloud Hosting Kontrol Paneli sayfasına giriş yapmak gerekir. Müşteri panelindeki Web Sitesi Yönetimi menüsündeki Web Hosting seçeneklerine tıklanmalıdır. Ardından ekran görüntüsünde belirtilen tuşa tıklanmalı ve menü açılmalıdır. Menünün açılmasının ardından ekran görüntüsünde ortaya çıkan simgeye tıklanmalı ve Cloud Hosting Kontrol Paneli sayfasına giriş yapılmalıdır. Buradan Web Sitesi Yönetimi menüsüne tıklanmalıdır.

Kişinin alan adının yer aldığı satırdaki yönet tuşuna tıklanmasının ardından açılan pencerede cPanel’e bağlan linkine tıklanmalıdır. cPanel’e giriş yapılmasıyla birlikte Dosyalar kategorisinde yer alan FTP Hesapları seçeneğine tıklanmalıdır. FTP Hesabı Ekle kısmında yer alan gerekli kutucuklar doldurulmalıdır. Oturum açma kutucuğunu kullanılmak istenen kullanıcı adına göre doldurmak gerekir.

Filezilla yazılımı üzerinden ekstra FTP hesabını kullanmak istediğiniz zaman FTP’ye bağlanmak için sunucu bilgisini ftp.siteadresiniz.com şeklinde yazmalısınız. Siteadresiniz.com kısmını alan adınıza göre düzenlemeniz gerekir. Bununla birlikte, kullanıcı adı kutucuğuna ekstra FTP hesabınızı kullaniciaidiniz@siteadresiniz.com şeklinde yazmak zorundasınız. Ftp isminde ekstra FTP hesabı açtığınızı varsayarsak ftp@siteadresiniz.com şeklinde ekstra FTP hesabınızı yazmalısınız.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (5,00 üzerinden 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir